Бизнисмените и Владата ќе креираат амбиент за поддршка на иновативни концепти, решенија и технологии


Работна средба на Асоцијацијата на странски компании со технолошки напредно производство со премиерот Заев и економскиот тим на Владата на РСМ Асоцијацијата на ...
| | веќе видена | слични

Нема сомнение дека во малите отворени економии, како што е нашата, клучни фактори за поттикнување на економскиот раст се зголемениот извоз и приливот на ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за локална самоуправа на својот Фејсбук профил сподели статус во кои пишува дека власта на прав пат да ги дозапусти општините во 2020 година. ...
| | веќе видена | слични

Маваме во дното според капиталните инвестиции, предупредуваат од Комисија за финансии на ВМРО-ДПМНЕ, споделувајќи ги официјалните податоци според кои месец ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Заложбата на Владата за зајакнување на локалните самоуправи и префрлањето на дополнителни надлежности од централно на локално ниво е од особена важност кога ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, им порача на колегите градоначалници да преземат активности за зголемување на сопствените приходи, особено во ...
| | веќе видена | слични

Децентрализацијата на власта е еден од клучните, суштински придонеси за обезбедување на кандидатскиот статус на земјата за членство во Европската Унија и затоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јовановски точно ги знаел сите чекори што ќе се случува во случајот Империја, каде што Камчев е еден од осомничените. На заедничките средби со Боки 13  никогаш ...
сите 794 | | | веќе видена

Прашан дали има поделби во Владата или едногласен став за препораките што Венецијанската комисија ги упати до Владата за Законот за јазици, Заев најави дека до ...
сите 283 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 280 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ќе го проверува случајот со уништените инсулини на Министерството за здравство. Ќе ...
сите 114 | | | веќе видена

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос предложи воведување посебна „Златна топка“ само за напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо и напаѓачот на Барселона, ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнисмените и Владата ќе креираат амбиент за поддршка на иновативни концепти, решенија и технологии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: