Јокиќ го водеше Денвер до победа над Бруклин, новиот трипл-дабл на Дончиќ недоволен за Далас (ВИДЕО)


Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграа шест натпревари. Денвер Нагетс предводени од Никола Јокиќ славеа против Бруклин Нетс со 101-93 во дербито на вечерта. ...
| | веќе видена | слични

ЛА клиперс – Хјустон рокитс (04:30ч, НБА лига) Дербито на вечерта во НБА лигата се игра во Градот на Ангелите. Клиперс на чело со шампионот Кавај Ленард и ...
| | веќе видена | слични

Во НБА лигата во ноќта меѓу четвртокот и петокот се одиграа само два натпревари на кои победи оставрија Милвоки Бакс и Њу Орлеанс Пеликанс. Од двете средби беа ...
| | веќе видена | слични

НБА програмата беше навистина скромна изминатава вечер во Америка, бидејќи во тек беа само двата натпревари кои се одиграа во Милвоки и Феникс. Во првиот ...
| | веќе видена | слични

Лука Дончиќ доминира сезонава во НБА лигата и е еден од главните фаворити за освојување на признанието за најкорисен кошаркар. Неговата популарност во Америка ...
| | веќе видена | слични

Ноќта помеѓу цетврток и петок, се одиграа само два НБА натпревари одиграни, но немаше возбудувања. Милвоки Бакс беше домаќин на Портланд Трејле блејзерите и ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанските членови на Судскиот совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 273 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 364 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 160 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јокиќ го водеше Денвер до победа над Бруклин, новиот трипл-дабл на Дончиќ недоволен за Далас (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: