Владата ги повлече најавените измени на Законот за јавните собири


3 копии

Предлог законот за јавни собири што денеска беше на дневен ред на владина седница е повлечен поради ракциите на граѓаните. Премиерот Зоран Заев одговорајќи на ...
| | веќе видена | слични

Антивладини кампови, полноќни говори, герилиски акции – со секојдневни демонстрации кои кулминираа со тн „Шарена револуција“, СДСМ ја почна транзицијата од ...
| | веќе видена | слични

Ова е атмосферата пред влада секој вторник и петок, кога протестираат работниците на Охис за своте плати. Владата проблемот не им го реши, ама не само нив туку ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера КУРИР ексклузивно го објави новиот предлог Закон за јавни собири под наслов „Државата тоне, власта ќе забранува протести?“, и по серијата реакции ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска по реакциите на јавноста донесе одлука да се повлечат предлог-измените во Законот за јавни собири. За ова се огласи и павле Богоевски: - „Ако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 323 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 411 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 125 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ги повлече најавените измени на Законот за јавните собири

Од:
До кого (е-маил):
Порака: