Манчевски: Не сме запознати колку огласи се објавени за примање нови вработени во јавната администрација


Потребите за вработување ги дефинираат институциите, а не Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА). Огласи за нови вработувања се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предизборните вработувања се нижат. Отворени се огласи за вработување на тројца државни службеници во канцеларијата на претседателот на владата, 18 државни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деновиве сме сведоци на уште едно мегаломанско трошење на државните пари на граѓаните. На страната на Собранието на Република Македонија е објавен Предлог ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Согласно член 20-в став 3 од Законот за вработени во јавниот сектор, Министерството за информатичко општество и администрација е должно, најдоцна до 1 октомври ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно во јавноста излегуваат огласи за вработувања на лица во државните институции. Имено сето ова се случува во период кога на повидок се подготовките ...
| | веќе видена | слични

Армијата вработува 125 професионални војници, Агенција за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој распиша оглас за 22 нови работни места, Град ...
| | веќе видена | слични
6 копии

И власта и опозицијата ги засилија подготовките за предвремените парламентарни избори. Откако минатата недела СДСМ го избраа партискиот генерален секретар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 341 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон се сретна со кралицата Елизабета Втора и формално побара да формира влада во нејзино име.Џонсон помина повеќе од половина час ...
сите 157 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Ту мач. Ова е премногу од кого и да е. Да се поднесат 5.000 амандмани е навистина премногу. Ние во наредниот период ќе ја разгледаме коалицијата со ДУИ. Ова е ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчевски: Не сме запознати колку огласи се објавени за примање нови вработени во јавната администрација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: