Продолжува мегаломанското трошење на власта: Регулаторна со рекорден буџет за наредната година

Деновиве сме сведоци на уште едно мегаломанско трошење на државните пари на граѓаните. На страната на Собранието на Република Македонија е објавен Предлог ...
| | веќе видена | слични

Земја со десетина милиони жители, во која приближно 1,5 милиони граѓани имаат годишни приходи повисоки од 50.000 евра и плаќаат прогресивен данок. Земја со ...
| | веќе видена | слични

Руралните жени од Росоман сакаат да бидат економски независни. Врз основа на податоците на ООН, жените на планетата главно не поседуваат земја, но главно ја ...
| | веќе видена | слични

 Управата на престижниот универзитет Оксфорд, одвреме-навреме со јавноста споделува прашања од приемните испити. Директорката на одделението за креирање на ...
| | веќе видена | слични

Кон високиот процент на иселени придонесуваат и фактори како нестабилни работни места, диспропорционалноста на кадрите со побарувачката на пазарот на трудот и ...
| | веќе видена | слични

Како да се спречат младите луѓе да заминат од дома? На ова прашање, одговор кој никогаш не е објавен во јавноста, има Стратегијата „Стоп Браин Драин 2013 – ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичките штабови работат на предизборните агенди. Сериозно е тоа дека овој случај со Законот за јазици се растега во 2 краја, но ниту еден не е пријатен за ...
сите 293 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Еден од туристите кои го напуштиле островот пред ерупцијата били Геоф Хопкинс кој раскажал дека никогаш нема да ги заборави врисоците на повредените луѓе. – ...
сите 98 | | | веќе видена

Не знам дали сега, после сѐ, односно после ваквата кримогена и во суштина неетичка катаклизма во судско-обвинителскиот корпус, филувана додатно со примерите на ...
сите 136 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува мегаломанското трошење на власта: Регулаторна со рекорден буџет за наредната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: