Две особини кои треба да ги барате кај потенцијалниот партнер

Средношколците често имаат потреба од советување за проблемите кои ги имаат во семејството, при тоа со чувство дека немаат каде да ги изнесат. Младите за овие ...
| | веќе видена | слични

 Ако ги набљудувате навиките на богатите и сиромашните луѓе, ќе забележите дека тие се дијаметрално спротивни. Но, како би знаеле дали некој е роден со златна ...
| | веќе видена | слични

 Јапонија е земја на која ѝ се восхитуваат многумина, а има многу причини за тоа. Една од нив е начинот на којшто ги воспитуваат нивните деца. Сите знаат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општеството веќе долго време се интересира за феноменот познат како психопатија. Оваа состојба истовремено ни предизвикува и љубопитност и страв, па затоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 82 | | | веќе видена

Политичката партија ВМРО ДПМНЕ уште пред два месеци со новите статутарни измени ја укина функцијата „почесен претседател“ што ја имаа поранешните претседатели ...
сите 203 | | | веќе видена

Помпезно најавуваниот предизборен трет пакет на мерки во износ од 355 милиони евра заврши со реализација на 47 милиони евра односно не цели 13% реализација и ...
сите 116 | | | веќе видена

Во синоќешното гостување на Канал 5 телевизија, на емисијата „Само интервју“ премиерот Зоран Заев, зборувајќи за судството и за тоа дека за време на ...
сите 182 | | | веќе видена

Ковид кризата и изборите се двете најголеми причини за зачестените напади врз полициските службеници, оценува професорот на Факултетот за безбедност, Злате ...
сите 82 | | | веќе видена

Во четвртиот пакет мерки за поддршка на економијата и справување на населението со последиците од корона кризата Владата издвои средства за тим билдинг, но не ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две особини кои треба да ги барате кај потенцијалниот партнер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: