Со какви проблеми се соочуваат младите – психолозите за менталното здравје


Средношколците често имаат потреба од советување за проблемите кои ги имаат во семејството, при тоа со чувство дека немаат каде да ги изнесат. Младите за овие ...
| | веќе видена | слични

 Оваа недела, над 10 милиони корисници започнаа да ја користат онлајн платформата Disney Plus . Станува збор за платформа која се одликува со разновидност и ...
| | веќе видена | слични

 Интелигенцијата е веројатно на врвот на вашата листа желби при изборот на партнерот. Сепак, логичкото размислување не е единственото нешто што е важно – ...
| | веќе видена | слични

Постојат многу моменти во детските животи кога децата не сакаат или не се способни да ги изразат своите емоции. За родителите тоа може да биде фрустрирачки, па ...
| | веќе видена | слични

Јасмина Јовчевска, психолог Првата љубов е нешто прекрасно и посебно чувство на заљубеност, нежност, бакнежи и романтика. За неа ни зборува и психоаналитичарот ...
| | веќе видена | слични

 По повод Денот на детето разговараме со иницијаторот и креаторот на омилената детска ТВ серија - 5+ Фамилија, продуцентот Пеце Талески. Иако, секој ден треба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 337 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 318 | | | веќе видена

Факти кои го одбележаа денот: 1. Градоначалникот на СДСМ, Курто Дудуш за тепање на граѓанин Луи Витон судството на Заев само го опомена. 2. Генералниот ...
сите 236 | | | веќе видена

Европското ракометно првенство влегува во втора фаза. Денеска започнуваат решавачките пресметки за местата на што водат до распределбата на медали. ...
сите 148 | | | веќе видена

Раководните структури на Барселона за првпат после 17 години отпушија еден тренер кој го водеше првиот тим, а одлуката беше доста неочекувана ако се знае дека ...
сите 150 | | | веќе видена

Техничкиот министер Наќе Чулев на својот фејсбук профил и се обрати на неговата заменичка Славјанка Петровска велејќи дека е дојдено времето кога ќе се направи ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со какви проблеми се соочуваат младите – психолозите за менталното здравје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: