Со какви проблеми се соочуваат младите – психолозите за менталното здравје


Средношколците често имаат потреба од советување за проблемите кои ги имаат во семејството, при тоа со чувство дека немаат каде да ги изнесат. Младите за овие ...
| | веќе видена | слични

 Оваа недела, над 10 милиони корисници започнаа да ја користат онлајн платформата Disney Plus . Станува збор за платформа која се одликува со разновидност и ...
| | веќе видена | слични

 Интелигенцијата е веројатно на врвот на вашата листа желби при изборот на партнерот. Сепак, логичкото размислување не е единственото нешто што е важно – ...
| | веќе видена | слични

Постојат многу моменти во детските животи кога децата не сакаат или не се способни да ги изразат своите емоции. За родителите тоа може да биде фрустрирачки, па ...
| | веќе видена | слични

Јасмина Јовчевска, психолог Првата љубов е нешто прекрасно и посебно чувство на заљубеност, нежност, бакнежи и романтика. За неа ни зборува и психоаналитичарот ...
| | веќе видена | слични

 По повод Денот на детето разговараме со иницијаторот и креаторот на омилената детска ТВ серија - 5+ Фамилија, продуцентот Пеце Талески. Иако, секој ден треба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 518 | | | веќе видена

Трамп последен пат и се обрати на јавноста во својство на претседател на САД во воздухопловната база Ендрус, каде што се прости од нацијата со проштален говор, ...
сите 269 | | | веќе видена

Фото:РФМ Слично како и Мартин Томовски, селекторот Данило Брестовац беше разочаран од конечниот исход на натпреварот против Словенија во главата фаза на ...
сите 260 | | | веќе видена

ЗА ПРЕТСТОЈНИОТ ПОПИС СЕ СПОМЕНУВААТ ПРОЦЕНТИ Додека во Собранието е блокирано носењето на Законот за попис во јавнста нараснуваат дебатите за тоа какви ...
сите 196 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 580 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со какви проблеми се соочуваат младите – психолозите за менталното здравје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: