Родители, ако ги пронајдете вашите деца во овие реченици, сериозно треба да се загрижите!

Општеството веќе долго време се интересира за феноменот познат како психопатија. Оваа состојба истовремено ни предизвикува и љубопитност и страв, па затоа ...
| | веќе видена | слични

Постојат многу моменти во детските животи кога децата не сакаат или не се способни да ги изразат своите емоции. За родителите тоа може да биде фрустрирачки, па ...
| | веќе видена | слични

Јасмина Јовчевска, психолог Првата љубов е нешто прекрасно и посебно чувство на заљубеност, нежност, бакнежи и романтика. За неа ни зборува и психоаналитичарот ...
| | веќе видена | слични

Многу луѓе кои сакаат да ја победат сво j ата навика за играње игри на среќа велат дека се загрижени за влијанието што тоа го има врз нивните деца. Кога некој ...
| | веќе видена | слични

Средношколците често имаат потреба од советување за проблемите кои ги имаат во семејството, при тоа со чувство дека немаат каде да ги изнесат. Младите за овие ...
| | веќе видена | слични

 Ако ги набљудувате навиките на богатите и сиромашните луѓе, ќе забележите дека тие се дијаметрално спротивни. Но, како би знаеле дали некој е роден со златна ...
| | веќе видена | слични

Детството се смета за најчувствителен период на растењето, а искуствата што тогаш се проживуваат можат да остават неизбришлив белег во животот на поединецот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 125 | | | веќе видена

Јавноста очекува жестоки натегања, дебата и расправии околу предлог законот за Јавно обвинителство. Дали партиите ќе успеат да го најдат вистинското решение за ...
сите 370 | | | веќе видена

На Леброн Џејмс потребни му беа речиси два дена за првпат да се огласи по смртта на еден од неговите идоли во НБА лигата, па откако стана јасно дека дербито ...
сите 153 | | | веќе видена

Поранешната голема НБА ѕвезда, Трејси Мекгрејди, воедно и голем пријател на Коби Брајант кој во неделата почина во хеликоптерска несреќа, се присетил на својот ...
сите 198 | | | веќе видена

Ова денеска го објави дополнителната заменичка-министерка Славјанка Петровска на својот Фејсбук профил. Истрагата на Бирото за јавна безбедност за групата ...
сите 142 | | | веќе видена

Денешното сведочење на обвинителот Бурим Рустеми за случајот во јавноста познат како Рекет е доказ дека на сите во нашата земја им е потребна правда под итно. ...
сите 102 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорѓи Начевски во 59. минута му досуди чекори на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европското првенство во ракомет. Беше потребна забавена ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Родители, ако ги пронајдете вашите деца во овие реченици, сериозно треба да се загрижите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: