Зошто децата сакаат да си измислуваат?

Многу родители се нашле во ситуација да викаат пред своите деца или кажале неубави зборови во лутина, при стрес. Но, ова секако не мора да значи дека е ...
| | веќе видена | слични

 Интелигенцијата е веројатно на врвот на вашата листа желби при изборот на партнерот. Сепак, логичкото размислување не е единственото нешто што е важно – ...
| | веќе видена | слични

Постојат многу моменти во детските животи кога децата не сакаат или не се способни да ги изразат своите емоции. За родителите тоа може да биде фрустрирачки, па ...
| | веќе видена | слични

Јасмина Јовчевска, психолог Првата љубов е нешто прекрасно и посебно чувство на заљубеност, нежност, бакнежи и романтика. За неа ни зборува и психоаналитичарот ...
| | веќе видена | слични

Колку повеќе разговарате со своите деца, толку попаметни ќе бидат. Ова е заклучокот од истражувањето на научниците од Универзитетот во Јорк, кои тврдат дека ...
| | веќе видена | слични

Многу луѓе кои сакаат да ја победат сво j ата навика за играње игри на среќа велат дека се загрижени за влијанието што тоа го има врз нивните деца. Кога некој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 118 | | | веќе видена

Американските служби за безбедност отворија истрага за да се утврди причината за хеликоптерската несреќа во која завчера загина кошаркарската легенда Коби ...
сите 297 | | | веќе видена

Очекуваме отворена, суштинска, плодна дебата за ова законско решение кое значајно за правдата и за сите граѓани. Воедно, ова е можност ВМРО-ДПМНЕ и Христијан ...
сите 124 | | | веќе видена

Реакциите за смртта на спортската легенда Коби Брајант и неговата 13 годишна ќерка Џана, не стивнуваат. Светот како да не сака да се помири со горчливата ...
сите 150 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорѓи Начевски во 59. минута му досуди чекори на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европското првенство во ракомет. Беше потребна забавена ...
сите 209 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција рече дека се собрани сите информации за случајот ...
сите 132 | | | веќе видена

Трагично починатиот поранешен НБА-кошаркар Коби Брајант и Пауло Коељо работеле на заедничка книга за деца, но бразилскиот писател ги избриша нацрт книшките по ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто децата сакаат да си измислуваат?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: