Ученици и родители на протест во Аеродром за да спречат рушење на школското игралиште


Група ученици од Основното училиште „Блаже Конески“ во Општина Аеродром, заедно со нивните родители, се собраа на протест од кој порачаа дека нема да дозволат ...
| | веќе видена | слични

Подобрување на училишните услови во 4 -те згради кои влегуваат во рамките на ОУ Ванчо Николески е предизвик на раководниот и наставниот тим. Во централното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основците од Ванчо Николески од село Лескоец добија подобри училишни услови. Со рекострукцијата на централната зграда се интервенираше во градежни зафати за ...
| | веќе видена | слични

Од општина Аеродром остануваат на ставот дека во училишниот двор на ОУ „Блаже Конески“ треба да се изгради градинка, бидејќи, како што потенцираат, во овој дел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Родители чии деца учат во основното училиште „Блаже Конески“ во населбата Аеродром на социјалните мрежи се заблагодаруваат на поддршка за денешниот мирен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Учениците и родителите во ОУ „Блаже Конески“ во Аеродром денеска протестираа против одлуката да се уништи игралиштето и на негово место да се изгради градинка. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Британскиот премиер Борис Џонсон се сретна со кралицата Елизабета Втора и формално побара да формира влада во нејзино име.Џонсон помина повеќе од половина час ...
сите 160 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Јас сум сопственик и имам имотен лист на земјиштето кое се наоѓа во близина на Универзитетот ФОН. За ова земјиште немам добиено никакво решение за данок, а ...
сите 171 | | | веќе видена

Ту мач. Ова е премногу од кого и да е. Да се поднесат 5.000 амандмани е навистина премногу. Ние во наредниот период ќе ја разгледаме коалицијата со ДУИ. Ова е ...
сите 131 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

 Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег. За денеска синоптичарите најавуваат пообилни врнежи ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ученици и родители на протест во Аеродром за да спречат рушење на школското игралиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: