Учениците на ОУ „Блаже Конески“ не го даваат игралиштето за градинка


Учениците и родителите во ОУ „Блаже Конески“ во Аеродром денеска протестираа против одлуката да се уништи игралиштето и на негово место да се изгради градинка. ...
| | веќе видена | слични

Родителите на 17 деца решија децата да ја бојкотираат наставата додека не се реши проблемот. Директорот на училиштето за Канал 5 денеска потврди дека преставка ...
| | веќе видена | слични

Со висина од 610 илјади денари општина Битола започна со реконструкција на внатрешниот простор во подрачното училиште во Кравари кое припаѓа на ОУ „Крсте ...
| | веќе видена | слични

Кравари некои веќе не го сметаат за село, зашто е најблиската населба до Битола. Таму канализација има педесет години, но единственото основно училиште што го ...
| | веќе видена | слични

Два дена 18 ученици од четврто одделние од основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“ од скопска Кисела Вода не одат во училиште. Причина за оваа одлука од страна ...
| | веќе видена | слични

17 деца од четврто одделение не одат на училиште, поради проблеми со дете од одделението. Родителите велат дека на детето му е потребна итна помош, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Родителите на првачето од ОУ „Блаже Конески“ во Велес, кое сè уште не посетува настава затоа што ја нема примено потребната вакцинација, добија глоба од 200 ...
| | веќе видена | слични

Од општина Аеродром остануваат на ставот дека во училишниот двор на ОУ „Блаже Конески“ треба да се изгради градинка, бидејќи, како што потенцираат, во овој дел ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 115 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 424 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 84 | | | веќе видена

Еден боливиски полицаец изјави дека чудесниот инцидент се случил кога вчера бил испукан куршум во градот Јапачани. Оскар Гутиерез, шеф на Специјалната единица ...
сите 248 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Учениците на ОУ „Блаже Конески“ не го даваат игралиштето за градинка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: