Помпео: Ако не расне и не се менува, НАТО е минато

САД воведоа санкции кон кубанскиот министер за внатрешни работи Хулио Сесар Гандарило Бермехо, изјави државниот секретар на САД, Мајк Помпео. Помпео на Твитер ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар се сретна со францускиот министер за надворешни работи Жан Ив Ле Дријан во Вашингтон, на маргините на министерскиот состанок на ...
| | веќе видена | слични

Освен за напорите за траен пораз на исламската држава, тие разговарале и за важноста на НАТО и на трансатлантската соработка. „Секретарот Помпео и министерот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Трамп планира да зборува на самитот за трошоците во одбраната и заканите, „од оние во сајбер-просторот, оние што ја насочуваат нашата инфраструктура и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Американскиот државен секретар Мајк Помпео врши притисок врз европските земји членки на глобалната коалиција против Исламска држава да ги примат назад и да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
сите 493 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена

За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
сите 99 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помпео: Ако не расне и не се менува, НАТО е минато

Од:
До кого (е-маил):
Порака: