Помпео: САД и натаму ја предводат коалицијата против Исламска држава

Американскиот државен секретар Мајк Помпео врши притисок врз европските земји членки на глобалната коалиција против Исламска држава да ги примат назад и да ги ...
| | веќе видена | слични

Американскиот Стејт департмент одобрил продажба на оружје на Мароко во вредност од 4,25 милијарди долари и на Индија во вредност од 1,2 милијарди.Индија треба ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

САД се подготвени да воведат санкции за ирачките функционери кои ја ограбија државата и кон оние што се одговорни за смртта на демонстрантите, ијзави денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

САД му се заканија на Египет со санкции заради намерата да купи руски ловци, пренесоа руските медиуми. -Можното купување руски авиони-ловци ќе го изложи Каиро ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Американскиот државен секретар Мајк Помпео и францускиот министер за надворешни, Жан-Ив Ле Дриан, на маргините на министерскиот состанок на Глобалната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 121 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 86 | | | веќе видена

Интервентниот увоз на лекови не е никаква новина и години наназад постапката се користела за увоз на вакцини и други препарати појасни денеска министерот за ...
сите 382 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помпео: САД и натаму ја предводат коалицијата против Исламска држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: