Помпео: САД се уште на чело на коалицијата против ИД

4 копии
2 копии

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денес во Брисел учествуваше на состанокот на министрите за надворешни работи на земјите-членки на НАТО, кој ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот државен секретар на САД, Мајк Помпео, наскоро би можел да поднесе оставка и да го напушти тимот на американскиот претседател Доналд Трамп, пишува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со влегувањето во НАТО, Северна Македонија ќе придонесе за зајакнување на регионалната безбедност и ќе демонстрира одлучност во креирање на отпорна безбедносна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На состанокот министерот Димитров имаше прилика да ја изнесе важноста која нашата земја му ја придава на членството во НАТО и да ги претстави позициите на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска со многу убаво мнозинство помина ратификацијата на Протоколот за членство во НАТО во Комисијата во францускиот Парламент и се очекува утре да помине на ...
| | веќе видена | слични

Ратификацијата на Протоколот за членство во НАТО помина во Комисијата во францускиот Парламент а очекувам наскоро тоа да се случи и на пленарната седница во ...
| | веќе видена | слични

Протоколот за прием на Македонија во НАТО помина во комисијата на Францускиот парламент. Се очекува утре да се најде на пленарна седница, со што ќе се чека на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Данило Брестовац побара од своите ракометари да се покажат во подобро светло на двата последни натпреварив против Русија и Белорусија откако тие покажаа борба ...
сите 486 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 223 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 115 | | | веќе видена

По вчерашната инаугурација на Џо Бајден за американски претседател, на социјалните мрежи со молскавична брзина се прошири лажна слика, а еве за што поконкретно ...
сите 151 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помпео: САД се уште на чело на коалицијата против ИД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: