Немања Матиќ сака да си оди од Олд Трафорд веќе во јануари


2 копии

Иднината на Иван Ракитиќ сигурно ќе биде „жешка“ тема во зимскиот преоден рок. Хрватскиот плејмејкер не е задоволен од статусот и минутажата која ја добива ...
| | веќе видена | слични

Според извештаите на шпанските медиуми, Атлетико Мадрид планира да го префрли играчот од средниот ред на Барселона, Иван Ракитиќ. Од влегувањето во Барселона ...
| | веќе видена | слични

Бразилецот веќе запиша пет настапи за „Старата дама“, а постигна и еден гол под кормилото на Маурицио Сари, кого го спореди со неговиот поранешен тренер Пеп ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватскиот интернационалец Иван Ракитиќ инсистира на заминување од „Камп Ноу“ во зимскиот преоден рок. Тој не добива голема минутажа во составот на Ернесто ...
| | веќе видена | слични

Дефанзивецот на Јувентус, Мерих Демирал иако не добива голема минутажа оваа сезона, сепак се повеќе го привлекува вниманието на европските гиганти. Демирал ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и ...
сите 490 | | | веќе видена

Министерството за здравство вчера регистрираше 1288 нови случаи на ковид-19 и 1078 оздравени пациентиВчерашниот ден беа забележани и голем број починати, ...
сите 399 | | | веќе видена

Иранските компании наскоро ќе започнат со тестирање на вакцината против коронавирус врз луѓе, изјави официјалната претставничка на Министерството за здравство, ...
сите 267 | | | веќе видена

„Ако мислите на присуството на бугарската војска овде, тогаш тоа е јасно дефинирано, не само во нашата историографија, туку и во европската како окупација“ ...
сите 221 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денеска на својот Фејсбук профил напиша историјата да се остави на историчарите, а политичарите да се ...
сите 414 | | | веќе видена

Повеќе кукли облепени со пораки да запре родовото и семејното насилство врз жените, беа поставени вчера во центарот на Бон, Германија. Станува збор за ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Немања Матиќ сака да си оди од Олд Трафорд веќе во јануари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: