Мајкл Џордан ја избра најдобрата НБА петорка на сите времиња


Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни три натпревари. Денвер запиша пораз од Њу Орлеанс со 122:107, Мајами беше подобар од Атланта со 106:97 и Клиперси ...
| | веќе видена | слични

Во дуелот против екипата која му ги отвори вратите на НБА лигата, Кавај Ленард блескаше со двоен учинок од 38 поени и 12 скока и го предводеше тимот на Клиперс ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од сите 11 мечеви кои утрово се одиграа во НБА-лигата, највозбудливо беше во Вашингтон. Домаќините играа против Хјустон, а мечот беше како да е олстар-дуел. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешната НБА-ѕвезда Амаре Стадемаер својата кариера ќе ја продолжи во Кина, откако поптишал богат договор за Фуџијан стасрџинс, јавува „ЕСПН“. 36-годишниот ...
| | веќе видена | слични

Далас му го нанесе првиот пораз на Денвер во новата натпреварувачка сезона, во еден крајно изедначен меч кој беше решен во самата завршница. Маверикси успеаја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 249 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Анализата што ја направи Демократскиот сојуз, недвосмислено потврдува дека поделбата на шест изборни единици единствено е во корист на шестата единица каде со ...
сите 152 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена

Овен Можни се недоразбирања, па важно е да се потрудите јасно и отворено да ги покажувате своите ставови. Ви се допаѓа личност која е несигурна во себе. ...
сите 100 | | | веќе видена

Масовната посетеност докажа дека СДСМ е партија што ги обединува граѓаните и води напред. Над 10.000 граѓани, Македонци, Албанци, Турци, Срби, Власи, Роми, ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајкл Џордан ја избра најдобрата НБА петорка на сите времиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: