Зајберт: Германија нема да се спротивстави на продолжување на рокот за Брегзит


Германија нема да се спротивстави на каков било предлог на Европската Унија за продолжување на рокот за излегување на Велика Британија од ЕУ на 31 октомври, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
9 копии
6 копии
8 копии

Владата на британскиот премиер Борис Џонсон ќе се согласи со амандманот кој го вложија опозициските партии за да се одржат избори на 11 декември, јави денеска ...
| | веќе видена | слични

Монетите со кои се одбележува Брегзит во вредност од 50 пенија, кои требале да влезат во оптек на 31-ви октомври, ќе бидат претопени и рециклирани, соопштил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 235 | | | веќе видена

Ова е веќе избришано:"Македонска" опера и балет"Македонска" радиотелевизија"Македонски" шуми"Македонска" филхармонија"Македонски" народен театар"Македонска" ...
сите 364 | | | веќе видена

Охрид, 5. декември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 243 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зајберт: Германија нема да се спротивстави на продолжување на рокот за Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: