Работниците во „Еурокомпозит“ на протест за плата

4 копии
2 копии

Здружението на приватни здравствени стоматолошки установи на Македонија најавува протест пред Министерството за здравство на 6 ноември затоа што Владата не ги ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Здружението на приватните здравствени стоматолошки установи бара да се укине институцијата матичен стоматолог и да се промени сегашниот финансиски модел зашто ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешните вработени во ОХИС денеска пак ја блокираа улицата „Рекорд“ во центарот на Скопје. Протестот тргнува од Работнички универзитет „Кочо Рацин“, ...
| | веќе видена | слични

Поранешните вработени од скопската фабрика „Охис“ и денеска излегоа на протест пред Владата. Дел од булеварот „Илинден“ е блокиран за сообраќај, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Донесувањето одлука за старт на преговорите за членство на Северна Македонија и Албанија во ЕУ е одложено за мај 2020 и тоа не треба да ги разочара двете земји ...
сите 553 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работниците во „Еурокомпозит“ на протест за плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: