Протест на вработените во Охис, центарот на Скопје затворен за сообраќај

Поранешните вработени во ОХИС денеска пак ја блокираа улицата „Рекорд“ во центарот на Скопје. Протестот тргнува од Работнички универзитет „Кочо Рацин“, ...
| | веќе видена | слични

До крајот на годината вработените во приватниот сектор ќе добијат регрес за годишен одмор попознат како К-15 во износ од минимални 9.610 денари. Услов кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нема работник кој не се радува на регресот на крајот на годинава. За два месеци на сметките на работниците треба да легнат пари од К-15 а доколку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 155 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 416 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 159 | | | веќе видена

Тоа е класично кршење на  член 71 од Изборниот законик каде е наведено дека сите трошоци за кампањата треба се покријат исклучиво од средствата на сметката за ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест на вработените во Охис, центарот на Скопје затворен за сообраќај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: