Вработените од Охис на улица- Рекорд е затворен за сообраќај

3 копии

До крајот на годината вработените во приватниот сектор ќе добијат регрес за годишен одмор попознат како К-15 во износ од минимални 9.610 денари. Услов кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нема работник кој не се радува на регресот на крајот на годинава. За два месеци на сметките на работниците треба да легнат пари од К-15 а доколку ...
| | веќе видена | слични

Поранешните вработени во ОХИС денеска пак ја блокираа улицата „Рекорд“ во центарот на Скопје. Протестот тргнува од Работнички универзитет „Кочо Рацин“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот весник „24 часа“ најавува дека Бугарија ќе го тргне ветото за Македонија во текот на следната недела, откако ќе добие гаранција дека во секое време ...
сите 389 | | | веќе видена

Вкупната бројка ковид дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 67311, бројката на оздравени пациенти е 42872, на починати е 1901, а ...
сите 625 | | | веќе видена

Под влијание на циклонска активност од Медитеранот, утре навечер и во текот на ноќта кон понеделник, ќе има услови за поинтензивни врнежи од дожд, додека на ...
сите 211 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Интер сврза три победи во Серија А откако вечерва со 3-1 ја совлада Болоња на „Џузепе Меаца“, Ромелу Лукаку и Ашраф Хакими со два гола беа творци на триумфот. ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вработените од Охис на улица- Рекорд е затворен за сообраќај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: