Заев: Избори на 12 април, ќе победиме заедно со граѓаните


5 копии

Според партиското соопштение, Ѓорчев пред присутните истакна дека за многу брзо следува техничка влада, а потоа следуваат и избори, а на нив доаѓаат промените ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Многу е невкусно кога премиерот на една држава промовира вака ниска политичка (не)култура, употребувајќи говор и вулгарни гестикулации од кои секој воспитан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Измами, корупција, криминал. Арамиска власт со агенда да е на функции за да краде и се богати на грбот на народот. Ова го напиша Мицкоски на Фејсбук. - Поразот ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објави видео наречено „ Две години измами, неработа, неспособност“. На видеото потсетува на сите скандали на власта ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како дел од кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“ тимови на ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе бидат во Чашка и Демир Капија. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека зголемувањето на платите во основното и средното образование е лага бидејќи ...
сите 187 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 183 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

Предлог законот за јавни собири што денеска беше на дневен ред на владина седница е повлечен поради ракциите на граѓаните. Премиерот Зоран Заев одговорајќи на ...
сите 71 | | | веќе видена

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
сите 363 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Избори на 12 април, ќе победиме заедно со граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: