Лејкерс го продолжија договорот на Кузма

Српскиот кошаркар Богдан Богдановиќ наводно одлучил да го напушти Сакраменето Кингс. Иако тимот од главниот град на Калифорнија му понуди повеќе од 50 милиони ...
| | веќе видена | слични

Џеди Осман, роден во Охрид, доби нов договор од НБА тимот Кливленд Кавалирс. Според информациите на американските медиуми, тој ќе остане во тимот уште четири ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Чеди Осман го продолжи договорот со Кливленд кавалирс и во следните 4 години ќе заработи 31 милион долари. Еден од омилените играчи на Леброн Џејмс веќе го ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 25. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Кошаркарот со потекло од Охрид Чеди Осман потпиша продолжување на договорот со Кливленд кавалирс на дополнителни четири ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 776 | | | веќе видена

Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
сите 309 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лејкерс го продолжија договорот на Кузма

Од:
До кого (е-маил):
Порака: