Луол Денг заминува во пензија


Џеди Осман, роден во Охрид, доби нов договор од НБА тимот Кливленд Кавалирс. Според информациите на американските медиуми, тој ќе остане во тимот уште четири ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Чеди Осман го продолжи договорот со Кливленд кавалирс и во следните 4 години ќе заработи 31 милион долари. Еден од омилените играчи на Леброн Џејмс веќе го ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 25. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Кошаркарот со потекло од Охрид Чеди Осман потпиша продолжување на договорот со Кливленд кавалирс на дополнителни четири ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да останеш без татковина е како да останеш без покрив на главата, вели Блаже Конески. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја споделува мислата од ...
сите 874 | | | веќе видена

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 217 | | | веќе видена

Вмровските првенци го величаа Вархеи како голем пријател на Македонија, а тој непримерно за еден еврокомесар побара Скопје да се прилагоди на интересите на ...
сите 320 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Вакцината за Ковид-19 во државава се очекува да пристигне на почетокот на следната година, нема да биде задолжителна, а ќе биде бесплатна за сите граѓани. ...
сите 499 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Луол Денг заминува во пензија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: