Зинченко лудуваше по големиот успех на Украина (ВИДЕО)


Ракометната репрезентација на Македонија на првиот меч од ЕХФ-неделата на гостински терен кај Турција оствари победа со 23:26 (11:15) Иако без најискусните ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација успешно ја мина првата контролна средба против Турција на подготовките за претстојното Европско првенство, откако славеше ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација издвојуваше победа над Турција во првиот од четирите натпревари кои нашиот националец тим ќе ги одигра во оваа ЕХФ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 1069 новозаразени со коронавирусот од направени 3012 тестирања, починати се 29 ...
сите 302 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на вклучувањето во вестите во 12.30 часот на телевизија Алфа рече дека денес се протестира во главниот град, ...
сите 739 | | | веќе видена

Новиот ковид – центар што го подготвија приватните болници во просториите на поранешниот хотел „Ибис стајл“, односно на местото на некогашната гинеколошка ...
сите 465 | | | веќе видена

Кадарот Владо Бучковски не е никаков скриен ас на Заев во преговорите, туку очаен обид да се најде жртва кому ќе се препише поразот на политиките на премиерот ...
сите 739 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 77 | | | веќе видена

„Опозицијата во Собранието продолжува со неодговорно, несериозно однесување, на штета на граѓаните и институциите. Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ не сакаат функционално ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зинченко лудуваше по големиот успех на Украина (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: