Овие 4 нешта децата ги наследуваат само од мајката

Психолозите идентификувале важна особина што ја поседуваат скромните луѓе - нешто што се нарекува „хипо-егоистичко-нeoвластување“. Тоа едноставни значи дека не ...
| | веќе видена | слични

Ако се прашувате како за некои луѓе е сосема доволно да спијат шест часа, еве го одговорот! Научниците открија ген кој им овозможува на луѓето сосема нормално ...
| | веќе видена | слични

Научен тим од Универзитетот Лас Америка во Еквадор, тврди дека намалувањето на користењето на Фејсбук ги прави луѓето помалку тажни, но и „поситуирани“. Во ...
| | веќе видена | слични

Голем број мајки кои работат се преплавени со чувство на вина и недостаток од самодоверба поради неодобрувањето од страна на другите и загриженост дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 438 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 219 | | | веќе видена

Барањето за финансиска поддршка за исплата на плати на работниците за февруари и март 2021 година „образец БФП-ИП/3″ е поставено на платформата на УЈП е-даноци ...
сите 240 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 273 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот Фејсбук профил упати честитки до пратениците, претседателот на Собранието и до собраниските служби за усвојувањето на ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овие 4 нешта децата ги наследуваат само од мајката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: