Ангеловска-Герберих: Трговската размена со Германија пораснала за 18%

Германија е најзначaјниот трговски партнер на Република Сeвeрна Македонија. Само во првите седум месеци од годинава земјата во СР Германија извезла стоки во ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Министерката за финансии Нина Ангеловска и гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска - Бежоска за Гласот на Америја говорат за проекциите и напредокот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

Делегација предводена од гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска и министерката за финансии, Нина Ангеловска, учествува на Годишните средби ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Меѓународниот монетарен фонд ја зголеми проекцијата за растот на македонската економија за тековната 2019 година на 3,2 отсто. Според статистиката од нивниот ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот монетарен фонд ја зголеми прогнозата за економски раст на земјава на 3,2 проценти за оваа година, во споредба со претходно очекуваните три ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За наредната година ММФ предвидува раст од 3,4 отсто, а до 2024 година 3,5 отсто. Од земјите во регинот годинава најголем раст се прогнозира во Косово од 4,2 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 855 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 114 | | | веќе видена

Веспрем е домаќин на Вардар во еден од најинтересните мечеви од 5. коло во Лигата на шампионите, соочување во кое домаќините влегуваат со голем оптимизам и ...
сите 69 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска-Герберих: Трговската размена со Германија пораснала за 18%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: