Мурињо е пребирлив, го одбил Лион со оправдување дека сака назад во Премиерлигата

Жозе Мурињо во неколку наврати истакна дека едвај чека да му се врати на фудбалот, но Португалецот одби уште еден предлог и му кажал НЕ на Лион. Останато ...
| | веќе видена | слични

Оле Гунар Солскјер во интервју за „Скај Спортс“ кое го водеше Гери Невил истакна дека на клубот му требаат еден или двајца играчи за да биде компетитивен за ...
| | веќе видена | слични

Масимилијано Алегри ги подгреа шпекулациите дека е најсериозен кандидат за преземање на Манчестер Јунајтед откако откри дека учи англиски јазик. Италијанскиот ...
| | веќе видена | слични

Tренерот на Манчестер Јунајтед Оле Гунар Солскјер се појави денес на прес-конференција и ги изнесе очекувањата од натпреварот против Ливерпул кој на распоред е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веќе одреден период се пишува дека Масимилијано Алегри е сериозен кандидат за клупата на Манчестер Јунајтед. Оле Гунар Солскјер никако неможе да ги среди ...
| | веќе видена | слични

Португалскиот стратег Жозе Мурињо би можел да се врати во Премиер – лигата и да го преземе составот на Тотенхем, најавуваат медиумите на Островот. Тој треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 237 | | | веќе видена

Фокусот на соработката на Министерството за финансии со Развојната програма на Обединетите Нации (УНДП) во следниот период, ќе биде подобрување на управувањето ...
сите 497 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 200 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

Некогаш тоа беше само шега на шегобијците од К-15, меѓу нив и советникот во Владата на СДСМ Бубо Каров. Сега тоа веќе не е шега туку официјален вокабулар на ...
сите 82 | | | веќе видена

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мурињо е пребирлив, го одбил Лион со оправдување дека сака назад во Премиерлигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: