Пендаровски: По поканата за НАТО ние сме во помирни води, но предизвиците во регионот уште се присутни

3 копии

Очекуваме јасна покана за почеток на пристапните преговори со Европската Унија. Свесни сме за предизвиците со кои се соочува ЕУ, како и за дебатите за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, денеска го прими Даријан Сотировски, директор на Комисијата за односи со верските заедници и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски објави повик за ангажирање лице – надворешен соработник за прашања од областа на мултикултурализам, политики, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, го посети Факултетот за безбедност-Скопје. Во Деканатот се одржа средба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска говореше на научно стручната расправа „Стратешки приоритети во безбедноста и одбраната – Република Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Тероризмот, хибридните закани, илегалната миграција и заштитата на критичната инфраструктура се дефинирани како безбедносни ризици за Македонија, според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
сите 180 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 276 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска најави дека ќе покрене финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална обвинителка ...
сите 234 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: По поканата за НАТО ние сме во помирни води, но предизвиците во регионот уште се присутни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: