Пендаровски: По поканата за НАТО ние сме во помирни води, но предизвиците во регионот уште се присутни

3 копии

Очекуваме јасна покана за почеток на пристапните преговори со Европската Унија. Свесни сме за предизвиците со кои се соочува ЕУ, како и за дебатите за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го прими Даријан Сотировски, директор на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи. На средбата, ...
| | веќе видена | слични

Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски објави повик за ангажирање лице ‒ надворешен соработник за прашања од областа на мултикултурализам, политики, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, го посети Факултетот за безбедност-Скопје. Во Деканатот се одржа средба на ...
| | веќе видена | слични

Тероризмот, хибридните закани, илегалната миграција и заштитата на критичната инфраструктура се дефинирани како безбедносни ризици за Македонија, според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 738 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 89 | | | веќе видена

На денешната 123.собраниска седница една од 57-те точки кои се ставени на дневен ред како последна е и Барањето за давање автентично толкување на членот 11 од ...
сите 285 | | | веќе видена

Не е конечен бројот на жртви од ерупцијата на вулканот во Нов Зеланд. Премиерката Џасинда Ардерн, денеска изјави дека големината на трагедијата од вчерашната ...
сите 77 | | | веќе видена

Времето ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува умерен, ...
сите 263 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ со денови молчат на јавно поставени прашања поврзани со кампањата на Гордана Сиљановска за претседателските избори. Наместо ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: По поканата за НАТО ние сме во помирни води, но предизвиците во регионот уште се присутни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: