Посета на претседателот Стево Пендаровски на Факултетот за безбедност - Скопје при УКЛО

Денеска претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, го посети Факултетот за безбедност-Скопје. Во Деканатот се одржа средба на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, денеска го прими Даријан Сотировски, директор на Комисијата за односи со верските заедници и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски објави повик за ангажирање лице – надворешен соработник за прашања од областа на мултикултурализам, политики, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска говореше на научно стручната расправа „Стратешки приоритети во безбедноста и одбраната – Република Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Тероризмот, хибридните закани, илегалната миграција и заштитата на критичната инфраструктура се дефинирани како безбедносни ризици за Македонија, според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ана Камчева, сопругата на Јордан Камчев, денеска во Кривичниот суд сведочеше за средбите со Бојан Јовановски-Боки 13 и поранешната специјална јавна обвинителка ...
сите 670 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник Павле Богоевски го оцени тврдењето на вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи дека нецелосното имплементирање на Законот за употреба ...
сите 221 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 440 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Посета на претседателот Стево Пендаровски на Факултетот за безбедност - Скопје при УКЛО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: