Кање Вест е најплатен хип-хоп артист за 2019


2 копии
3 копии
2 копии

Непишано правило е дека кога си поканет на венчавка треба внимателно да одбереш што ќе облечеш за да не ја засениш невестата, но во случајот на Кајли Џенер тоа ...
| | веќе видена | слични

Младата Кајли Џенер од тронот ја симна својата сестра Ким Кардашијан кога станува збор за листата на „Форбс“ за најбогати жени, но и во пребарувањата на ...
| | веќе видена | слични

Младата милјардерка Кајли Џенер се појави во елегантно издание на венчавката на пејачот Џастин Бибер и манекенката Хајли Болдвин. Џенер беше облечена во златен ...
| | веќе видена | слични

Кајли Џенер и Тревис Скот го срушија рекордот во пребарување на “PornHub“. Изгледа дека на корисниците на сајтот “PornHub“ премногу им се допаднала насловната ...
| | веќе видена | слични

Купувањето лажни профили на Instagram не е новост, но листата на ICMP покажува дека со тој трик се послужиле и најголемите светски ѕвезди. Некои актери, пејачи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичкиот пинг-понг со одлуката за почеток на преговори со С. Македонија ќе продолжи утре на состанокот на шефовите на дипломатии на ЕУ, а проценките се дека ...
сите 241 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Законот за јазици е заокружување на Охридскиот рамковен договор, и да нема дилема за последиците по државата ако некој посегне по законот, предупредува вечерва ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кање Вест е најплатен хип-хоп артист за 2019

Од:
До кого (е-маил):
Порака: