Како изгледаат највкусните вегетаријански јадења ширум светот?


 Можеби некогаш било вистински предизвик да се биде вегетаријанец, но денес постојат многу јадења без месо. Многу држави ширум светот имаат вегетаријански ...
| | веќе видена | слични

Лекарите објаснуваат дека 20 грама дневно производи богати со влакна се доволно за да се регулира нивото на холестерол. Тие тврдат дека по консумирањето ...
| | веќе видена | слични

Сигурно досега честопати ви се случило да јадете, но само по неколку часови повторно да чувствувате неконтролирана потреба за внес на нова храна. Причина за ...
| | веќе видена | слични

 Доктор Мајкл Мозли верува дека ја пронашол диетата што ќе им помогне на сите. Диетата е наречена Fast 800 и додека ја држите, треба да консумирате 800 ...
| | веќе видена | слични

Лебот со домати кој може, но не мора да биде препечен, претставува здраво и вкусно јадење кое може да се јаде во било кое време од денот и годината. Нема многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 181 | | | веќе видена

Фокусот на соработката на Министерството за финансии со Развојната програма на Обединетите Нации (УНДП) во следниот период, ќе биде подобрување на управувањето ...
сите 500 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 200 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Ако од денеска до 10 октомври сите, ама баш сите до еден, се придржуваме на три толку прости правила (два метра, маска, миење раце) на 11 октомври може да ...
сите 78 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

Некогаш тоа беше само шега на шегобијците од К-15, меѓу нив и советникот во Владата на СДСМ Бубо Каров. Сега тоа веќе не е шега туку официјален вокабулар на ...
сите 82 | | | веќе видена

Во попладнивните часови на 25. септември во полициската станица Неготино, 59-годишна жена од овој град пријавила дека била измамена од 18-годишниот А.М. од ...
сите 265 | | | веќе видена

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како изгледаат највкусните вегетаријански јадења ширум светот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: