Филипче: Со вработувањата за 10 отсто е зголемен капацитетот на медицинскот кадар во јавно-здравствените установи


Министерот за здравство Венко Филипче, на собраниската седница за пратенички прашања истакна дека и досега постоела соработката за детската кардиохирургија со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ денеска сподели статус во кој пишува дека Министерството за здравство и министерот Венко Филипче го уништуваат јавното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не се само ветените 300 пилоти од Арачиново, ТВ Алфа вчера посочи на ново лажно ветување дадено од актуелната власт. Се работи за ветување кое јавно во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека секој граѓанин, секој пациент има право да има пристап до лек во кој било ден од месецот и оти со мерката за ...
| | веќе видена | слични

Позитивна листа на лекови ќе се менува првпат по пауза од десет години, најави министерот за здравство Венко Филипче. Следат уште неколку мерки, како менување ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, во гостувањето во утринската емисија на Сител телевизија посочи дека секој граѓанин, секој пациент има право да ...
| | веќе видена | слични

-Нема да има повеќе ниту паника, ниту турканици, ниту пак ќе има формирање домашни аптеки. Ова е мерка во интерес директно на граѓаните. Конечно се спокојни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 252 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во гостувањето во вестите на Македонската радио телевизија говореше за објавените видео материјали на социјалните ...
сите 238 | | | веќе видена

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање на финални производи од текстилните компании и ...
сите 360 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 194 | | | веќе видена

Државната изборна комисија е загрижена за тоа како ќе гласаат лицата заразени со коронавирус и оние кои се во изолација. По протоколот одобрен од Владата за ...
сите 232 | | | веќе видена

Неверојатен избор на гостин и тема на последната емисија 360 Степени на Алсат М во моменти кога се зголемува бројот на заразени и починати од Ковид19, кога ЈО ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Со вработувањата за 10 отсто е зголемен капацитетот на медицинскот кадар во јавно-здравствените установи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: