Филипче: Со вработувањата за 10 отсто е зголемен капацитетот на медицинскот кадар во јавно-здравствените установи


Министерот за здравство Венко Филипче, на собраниската седница за пратенички прашања истакна дека и досега постоела соработката за детската кардиохирургија со ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ денеска сподели статус во кој пишува дека Министерството за здравство и министерот Венко Филипче го уништуваат јавното ...
| | веќе видена | слични

Не се само ветените 300 пилоти од Арачиново, ТВ Алфа вчера посочи на ново лажно ветување дадено од актуелната власт. Се работи за ветување кое јавно во ...
| | веќе видена | слични

Позитивна листа на лекови ќе се менува првпат по пауза од десет години, најави министерот за здравство Венко Филипче. Следат уште неколку мерки, како менување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, во гостувањето во утринската емисија на Сител телевизија посочи дека секој граѓанин, секој пациент има право да ...
| | веќе видена | слични

-Нема да има повеќе ниту паника, ниту турканици, ниту пак ќе има формирање домашни аптеки. Ова е мерка во интерес директно на граѓаните. Конечно се спокојни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 602 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 38 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 171 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на претседателот на Русија Владимир Путин му ги објасни целите на турската операција во Сирија. – Господинот ...
сите 624 | | | веќе видена

Заев најверојатно дома во Струмица си го чува стариот телефон, кој може да открие дали обвинетите во „Рекет“ му пишувале на премиерот.Сепак, дали знаел за ...
сите 127 | | | веќе видена

Долниот дом на британскиот Парламент вечерва ја одби агендата за дебата за договорот за Брегзит, која премиерот Џонсон предвиде да трае три дена со цел земјата ...
сите 443 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Со вработувањата за 10 отсто е зголемен капацитетот на медицинскот кадар во јавно-здравствените установи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: