Едно срце имаме, за Македонија

Нашите кошаркари-херои се вратија во Скопје Уште на аеродромот "Александар Велики" голем број граѓани ги пречекаа репрезентативците, кои потоа со автобус ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Средба на премиерот со кошаркарската репрезентација на Македонија Членовите на кошаркарската репрезентација истакнале дека нивниот резултат и триумф е триумф ...
| | веќе видена | слични

Никола Крстиќ Народот ги пречека на плоштад, Претседателот на Владата во својот кабинет лично да им честита за историскиот успех на златните момчиња ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Никола Груевски денеска ги прими со играчите и членовите на стручниот штаб на кошаркарската репрезентација на Македонија. На средбата, како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 588 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едно срце имаме, за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: