Во наредните денови стабилно и потопло време

Променливо и претежно врнежливо време најавуваат светските метеролошки сервиси за овој месец. Според нивните најави во првата половина од месецот времето ќе ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 4. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Maксималната температура во Охрид ќе се искачи до 16. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии
10 копии

Студената експлозија која ја зафати Европа значително се почувствува и кај нас и тоа по големиот пад на температурите на воздухот, информира метеорологот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 435 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 353 | | | веќе видена

Диего Марадона почина вчера на 60 година во својот дом во Буенос Аирес. Целиот свет го потресе веста од Аргентина дека Марадона починал, и за жал набргу потоа ...
сите 236 | | | веќе видена

И портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска застана во одбрана на Зоран Заев. Она што ја разликува од другите приврзаници на Заев е што таа не го брани ...
сите 136 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Избраниот демократски претседател Џо Бајден размислува за назначување на Том Донилон, дипломатски ветеран и советник за национална безбедност на поранешниот ...
сите 322 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во наредните денови стабилно и потопло време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: