Заев се обрати на Генералното собрание на Обединетите нации


22 копии

Верувам дека добрата вест за почнување преговори со Европската Унија ќе влијае позитивно на целиот регион и на ЕУ и оти ќе биде препознаен напредокот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Отпочнувањето на преговорите со ЕУ ќе влијае позитивно на цел регион како интегрален дел од Европа и како признание за напредокот на реформите во Северна ...
| | веќе видена | слични

Добрата вест за Република Северна Македонија, нагласи, ќе биде добра вест и за Европската Унија затоа што ние носиме ентузијазам за важната улога што ја игра ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регионот е сменет, се стреми и создава услови за натамошен развој и интегрирање, истакна премиерот Зоран Заев на отворањето на Самитот на „Економист", што се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Ел Салвадор, Најиб Букеле, направи селфи пред присутните во салата во Обединетите нации, каде требаше да одржи говор. На изненадување на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, синоќа во Њујорк се обрати на Генералното собрание на Обединетите нации. Додека тој зборуваше, за неговата сопруга, која беше во салата, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев за првпат во генералното собрание ја преставуваше земјата под новото име. Од говорницата на ОН во Њујорк, тој потсети дека во сила стапи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 15 часот ќе ги блокира раскрсниците пред Владата и кај Министерството за надворешни работи. Во 18 часот ќе се одржат протести и во 15 ...
сите 673 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 372 | | | веќе видена

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 23 до 29 ноември намален е бројот на нови случаи со Ковид-19. Тестирани се вкупно ...
сите 370 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска рече дека не се согласува со изјавата на премиерот Зоран Заев дека Бугарите го ослободиле Скопје и дека ...
сите 307 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 498 | | | веќе видена

Кадарот Владо Бучковски не е никаков скриен ас на Заев во преговорите, туку очаен обид да се најде жртва кому ќе се препише поразот на политиките на премиерот ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се обрати на Генералното собрание на Обединетите нации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: