Ѓорѓиев со интерсна објава: Може ли Македонија да биде домаќин на ЕП!?

Екипата на Млади Радник од српскиот град Пожаревац, го откажа своето учество на одбојкарскиот турнир од балканскиот БВА куп во Струмица, затоа што не сака да ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Млади Радник го откажа учеството на БВА куп во Струмица бидејќи не сака средба со Приштина, објави Одбојкарскиот сојуз на Србија (ОСС). Како што се ...
| | веќе видена | слични

Нашиот најдобар одбојкар, Никола Ѓоргиев по одличните настапи за Македонија на Европското првенство се насочува на клупските обврски каде од оваа сезона ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на хрватската репрезентација Лука Модриќ, доколку се опорави од повредата на време, ќе биде во тимот на Златко Далиќ за натпреварите против Унгарија ...
| | веќе видена | слични

Останато

– Како многу опасен, Германија го исфрли линданот од употреба пред 30 години и го забранија, а кај нас продолжи да се произведува бидејќи одеше за извоз. За ...
сите 203 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 100 | | | веќе видена

Вицепремирот Бујар Османи во изјава за АлсатМ вели оти смета дека забелешките на францускиот претседател Макрон во областа на судските реформи не важат за ...
сите 409 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 80 | | | веќе видена

Високиот комесар на ОН за човекови права Мишел Башле денеска ја осуди „непотребната и непропорционална употреба на сила“ од страна на полицијата и војската во ...
сите 265 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорѓиев со интерсна објава: Може ли Македонија да биде домаќин на ЕП!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: