Кривичен четири месеци не може да го оцени обвинението за организаторите на „крвавиот четврток“


Судењето за организаторите на „крвавиот четврток“ никако да започне. Кривичниот суд веќе 4 месеци не може да го оцени обвинението поднесено од страна на ...
| | веќе видена | слични

Во кривичен н ема кој да го оцени обвинението за органзиторите „крвавиот четврток . Адвокатите на обвинетите за организирање на инцидентите од 27-ми април ...
| | веќе видена | слични

Во брзо време ќе има оценка на обвинителниот акт за организаторите на настаните во собранието од 27 април вели првиот човек на скопска единица. Во пресрет на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Оценката на обвинителниот акт за организаторите на настаните од 27 април ќе се случи во брзо време, изјави денеска претседателот на Основниот кривичен суд ...
| | веќе видена | слични

Осум од вкупно девет судии од организиран криминал не може да го работат предметот за организаторите на крвавиот четврток. Процесот е блокиран уште на оценка ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Основното јавно обвинителство во Струмица подигна обвиние за извршено убиство против педесет и четиригодишниот М.В. од село Добрејци. Него обвинителството го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Адвокатите на обвинетите за организирање на инцидентите од 27-ми Април 2017-та во Собранието го блокираат процесот за оценка на обвинението. Претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Посочи дека од страна на Кривичниот суд повеќе пати е определуван Совет за оценка на обвинението, но на закажаните претреси одбраната поднесувала барања за ...
| | веќе видена | слични

Обвинението за организаторите и командантите на нападот и насилствата во Собранието на 27 април 2017 уште стои неоценето, зашто снема надлежни судии во Одделот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека извештајот на Европската комисија за спроведување на акционите планови за ...
сите 234 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе го „нападне“ предложениот буџет за идната година со голем број амандмани, дознава Фактор. Според нашите сознанија, ќе бидат ...
сите 184 | | | веќе видена

Италија ќе направи се што е во нејзина моќ да ја поправи оваа грешка и вашата земја да почне со преговорите што е можно побрзо, порача денеска амбасадорот на ...
сите 505 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Доаѓа крајот на владеењето на криминалната банда на чело со измамникот Зоран Заев. Се ближи крајот на погубните политики на политичари без визија и план, ...
сите 156 | | | веќе видена

Последниот натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020. македонската репрезентација го игра вечерва од 20:45 часот на Националната арена. Во Скопје гостува ...
сите 220 | | | веќе видена

Меѓународниот монетарен фонд потвдрува дека економијата на Република Северна Македонија тргна на прав пат и ги поздрави реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 138 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 105 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ минатата седмица загуби од Роџер Федерер на завршниот мастерс во Лондон и поради тоа остана без првото место на АТП листата. Публиката во Лондон ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривичен четири месеци не може да го оцени обвинението за организаторите на „крвавиот четврток“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: