ЈОВЕСКИ УШТЕ НЕ ЗНАЕ КАДЕ СЕ ПАРИТЕ, АМА ЗНАЕ ДЕКА НЕ СЕ КАЈ ПОЛИТИЧАРИ: Истражуваме дали парите од торбата „Луј Витон“ завршиле во сефови


Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, вели дека во потрагата по парите од торбата „Луј Витон“, која јавноста ја виде на објавените снимки поврзани со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод кој за жал ја опустоши Република Македонија, ова денеска преку прес-конференција го истакна Димче Арсовски од ...
| | веќе видена | слични

Адвокатите Ирена Фрчковска и Дељо Кадиев и денеска во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција треба да вршат увид во доказите за случајот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 81 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 59 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈОВЕСКИ УШТЕ НЕ ЗНАЕ КАДЕ СЕ ПАРИТЕ, АМА ЗНАЕ ДЕКА НЕ СЕ КАЈ ПОЛИТИЧАРИ: Истражуваме дали парите од торбата „Луј Витон“ завршиле во сефови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: