Нови преговори за Законот за јавно обвинителство


7 копии

Премиерот Зоран Заев најави дека идната недела може повторно да седнат на маса со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски за да продолжат преговорите за ...
| | веќе видена | слични

Законот за јавно обвинителство и аларманатноста за постигнување договор меѓу власта и опозицијата ќе се најде неделава на маса на Илинденска бр.2 на брифинг со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За опозицијата, неприфатлив е новиот закон за Јавното обвинителство доколку таа не го предлага првиот човек на Обвинителството, рече пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, во интервју за „Макфакс“ изјави дека за нив е неприфатлив новиот закон за Јавното обвинителство доколку опозицијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Идната недела би бил спремен да се сретнам со шефот на опозицијата за законот за јавното обвинителство. Ако направиме исчекор водени од интересите на државата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата ...
сите 484 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна политика на ЕУ во заминување, Федерика Могерини, оцени дека одложувањето на одлуката на Европскиот совет за отворање ...
сите 732 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 181 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Евакуацијата е дел од спогодбата со Турција постигната со посредство на Соединетите држави. Според овој договор, турските сили воведоа петдневно примирје на ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови преговори за Законот за јавно обвинителство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: