Ѓорчев: Ако обвинителот не се избира на предлог од опозицијата, НЕ ГО ПРИФАЌАМЕ ЗАКОНОТ


За опозицијата, неприфатлив е новиот закон за Јавното обвинителство доколку таа не го предлага првиот човек на Обвинителството, рече пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Адвокатот Звонко Давидовиќ како гостин во вестите на телевизија Алфа истакна дека освен случајот „Рекет“ со кој со таа афера беше потресено работењето на ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Звонко Давидовиќ на гостување на вестите на Алфа телевизија попладнево, а во врска со различните ситуации во правосудството, како и тешкотиите со кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СЈО е измама на векот, изјави професорот Владимир Милчин синоќа во Само вистина на Канал 5. Вели дека правдава изгледа не живее во Македонија и тој не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорот и поранешен директор на Фондацијата Отворено општество, Владимир Милчин на емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија истакна дека правдата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 142 | | | веќе видена

Владата на Зоран Заев го жртвува развојот на државата заради поткуп на гласачите, вели професор д-р Трајко Славески, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 197 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Зоран Заев повторно ветува прогрес, а ги погази достоинството и перспективите на сите во Македонија. Следниот пат кога Радмила Шекеринска ќе му пишува говор ...
сите 263 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Роџер Федерер, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал, три големи тениски имиња, но и тројцата заминаа дома. Ниту еден од нив нема да го гледаме во финалето на завршниот ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорчев: Ако обвинителот не се избира на предлог од опозицијата, НЕ ГО ПРИФАЌАМЕ ЗАКОНОТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: