ЕП: Финска и Турција одиграа за осминафинале

5 копии
3 копии

Одбојкарите на Словенија се првиот финалист на 31. Европско првенство и тоа откако вечерва го надиграа составот на Полска со 3-1 во сетови. Словенците бодрени ...
| | веќе видена | слични

Словенија со 3-1 во сетови ја совлада Полска и станаа првиот финалист на Европското одбојкарско првенство. Македонската одбојкарска репрезентација може да се ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Словенија вечерва на крилата на својата публика во „Стожице“ го победи светскиот првак Полска со 3:1 во сетови и обезбеди пласман во финалето. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 187 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 329 | | | веќе видена

Северна Македонија вчеравечер доби речиси неподелена поддршка од најголемите политички групации во Европскиот парламент за почеток на преговорите со ЕУ. Повеќе ...
сите 553 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 922 | | | веќе видена

Не Бугарите, туку Македонците треба повеќе да се грижат за решавањето на историските прашања, рече министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина ...
сите 475 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕП: Финска и Турција одиграа за осминафинале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: