Синдикатите бараат минималецот да биде 16.000 денари


8 копии

Финишираат преговорите за утврдување минамална плата. Се бара решение прифатливо за сите, избразни одлуки нема да има, вели вицепремиерот Анѓушев. Согласност ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синдикатот на УПОЗ е незадоволен од зголемувањето на платите на административците за 5 отсто. Велат дека платите на помладите референти, референтите и вишите ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани предложи нов начин на пресметка на платите во администрацијата, според кој, ...
| | веќе видена | слични

Според кој, вредноста на бодот би се усогласувала со висината на просечната плата во државата секој месец. Доколку Владата не сака да отстапи од сегашниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за „Макфакс“ рече дека најдобро е Зоран Заев сам да се дистанцира од себе, по аферата „Рекет“ заради ...
сите 540 | | | веќе видена

Дали „Рекет“ ќе заврши со молк на Катица Јанева? Обвинителката Вилма Рускоска, соопшти дека некој од обвинетите за рекетирањето на Орце Камчев, иако ...
сите 366 | | | веќе видена

Франција засега е без одлука во однос на датумот за старт на преговорите на нашата земја со ЕУ. Се чека ставот на Макрон кај кога утре ќе отпатува германската ...
сите 568 | | | веќе видена

Игор Ангеловски остана без коментар за играта на Елиф Елмас веднаш по крајот на натпреварот кој се одигра во Скопје, но затоа во изјава за еден италијански ...
сите 341 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синдикатите бараат минималецот да биде 16.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: