(Видео) Анѓушев: Платите растат како резултат на растот на економијата


4 копии

А ние ќе скенираме фискални, пишува иронично професорот Апасиев кој преку инфографика на која е прикажан профитот на една од фирмите на вицепремиерот Анѓушев ...
| | веќе видена | слични

Овие луѓе немаат никаков морален интегритет да зборуваат за концепт за повисоки плати! Додека фирмите на премиерот Зеав, Вицепремиерот Анѓушев и новата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
3 копии

Успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ даваат реални резултати. Просечната месечна исплатена нето-плата во јули 2019 година, изнесува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 508 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Три лица ноќеска починаа од компликации предизвикани од вирусот Ковид-19, дознава Алсат.Едниот од починатите е од Кочани, а двајца се од Тетово.Со ова, ...
сите 214 | | | веќе видена

Мажот е татко на инфицирано лице кое пред неколку дена е примено во ЈЗУ Општа болница Велес откако останатите членови на семејството се изолирани во домашни ...
сите 247 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил исрази благодарност до сите оние кои се во првите редови во борбата со коронавирусот.Сите ...
сите 112 | | | веќе видена

Кризниот штаб во Тетово бара владата да воведе превентивни мерки од Ковид-19 слични на рестрикциите што се во сила во Куманово. Барањето го темелат на фактот ...
сите 175 | | | веќе видена

На дебатата најавени се обраќања на претседателот на државата Стево Пендаровски, техничкиот премиер Оливер Спасовски и шефот на канцеларијата за врски на НАТО ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Анѓушев: Платите растат како резултат на растот на економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: