Богдановиќ: Пораз не се исправа, но Американци не се победуваат секој ден!


Најдобриот кошаркар на Србија на Мундобаскетот во Кина, Богдан Богдановиќ повторно беше „прва виолина“ во победата на својата селекција на мечот со САД. ...
| | веќе видена | слични

Драматичниот пат на играта на репрезентацијата на Австралија во финишот од натпреварот за третото место влијаеше на тоа Србинот Богдан Богдановиќ да заврши на ...
| | веќе видена | слични

Александар Ѓорѓевиќ заминува од селекторската позиција на српската кошаркарска репрезентација која не ја оствари целта на Светското првенство во Кина. Со оглед ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 367 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богдановиќ: Пораз не се исправа, но Американци не се победуваат секој ден!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: