Пробиотици – со правилна примена може да донесат богатство од позитивни ефекти за нашиот организам!

Во последниве дваесетина години се случува буквално револуција во примената на разновидни пробиотски комбинации во прехранбените производи, додатоците во ...
| | веќе видена | слични

Веќе илјада години наназад традиционалната кинеска медицина го набљудува човековиот организам со филозофија од пет елементи. Меѓу елементите од кои е содржана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овој период многу луѓе се жалат на стомачни проблеми, кои се манифестираат преку мачнини, повраќање и со дијареа. Еве што треба да направите за и вас да не ве ...
| | веќе видена | слични

За да ги почувствувате најдобро резултатите после тренингот, треба да внимавате и на исхраната, а особено на намирниците кои не треба да ги конзумирате два до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предлог-законот за јавно обвинителство е заборавен. Власта цел месец не презела никаков чекор околу овој закон што од летоска е заглавен во собраниска ...
сите 243 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 45 | | | веќе видена

Колку пари заработи од хидроцентралите? Во 2015 година конзорциумот во кој има удел Мицкоски од владата на Никола Груевски добива 33 илјади метри квадратни ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пробиотици – со правилна примена може да донесат богатство од позитивни ефекти за нашиот организам!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: