Шекеринска – Леш: Романската поддршка се покажа дека не е само на зборови, туку на дело


Успешно ги исполнивте чекорите за пристапување кон НАТО и наскоро ќе станете 30 членка со целосни права во најсилната воено-политичка алијанса во светската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Албанија го презеде претседавањето со две регионални иницијативи, и тоа South Esat Defence Ministerial (СЕДМ), кој претставува процес на соработка меѓу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во рамки на засилената контрола за борба против нелегална трговија со огнено оружје, нелегална миграција, измама со документи и нелегална трговија со дроги на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Проблем број еден за земјите од Западен Балкан не е исламскиот екстремизам, туку албанската мафија, изјави Џон Номикос, професор и директор на Инстражувачкиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Седиштето на Секретаријатот на транспортната заедница на Југоисточна Европа беше отворено денеска во Белград, во присуство на српскиот премиер Ана Брнабиќ. На ...
| | веќе видена | слични

Формирањето на транспортната заедница на земјите од Западен Балкан е доказ дека државите од регионот можат да соработуваат. Тие преку канцеларијата во Белград ...
| | веќе видена | слични

Покрај министрите за транспорт од регионот, на отворањето присуствуваа и српската премиерка Ана Брнабиќ, министерката Зорана Михајловиќ, европската комесарка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министрите за транспорт од земјите од Западен Балкан во придружба на еврокомесарката Булц, ја отворивме првата канцеларија на Транспортната Заедница во која ...
| | веќе видена | слични

Останато

Комисијата за заразни болести денеска се очекува да даде препорака до Владата за дозвола за дневен престој на деца кои нема кој да ги чува по завршување на ...
сите 515 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 2 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 254 | | | веќе видена

Перспективите и понатамошниот развој на Општина Тетово и поддршката од централната власт за проектите на општината, беа тема на разговор на денешната средба ...
сите 84 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска – Леш: Романската поддршка се покажа дека не е само на зборови, туку на дело

Од:
До кого (е-маил):
Порака: