Наскоро закон за целосни субвенции за инвертор клими во Скопје, Тетово, Битола и Кичево

Владата целосно ќе ги покрива средствата за купување инвертор клими во Скопје, Тетово, Битола и Кичево. Опцијата прв дојден прв услужен нема да биде во игра ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои ќе сакаат да добијат стопроцентна субвенција за замена на печката на дрво со високо ефикасен инвертер ќе потпишат договор со општината и ќе се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Секој граѓанин кој ќе сака да добие сто-постотна субвенција за замена на печката на дрво со високо ефикасен инвертер ќе потпише договор со општината каде живее ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои ќе користат субвенции од Владата за набавка на инвертери, ќе треба да ја предадат печката на дрва на која досега се грееле. Заменик-министерот за ...
| | веќе видена | слични

Цените на повеќето стоки и услуги годинава видно се зголемени, а меѓу нив особено е забележително поскапувањето на услугите за цепење и сечење дрва за греење, ...
| | веќе видена | слични

Грејната сезона е пред нас и ќе чини од 12.000 до 70.000 денари, во зависност од видот на енергија што се користи во домаќинството за затоплување. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали од популистички и неоправдани причини се трошат државни пари или сепак не? На ова прашање јавноста побара одговор откако стана јасно дека „Електрани на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да одговори што не сака јавноста да дознае за Рекет, бараат од владеачката СДСМ. - Мицкоски наместо да шири лажни ...
сите 31 | | | веќе видена

Одбраната на обвинетите во случајот „Талир 2“ што досега го водеше СЈО, на денешното рочиште побара одложување на судењето поради промена на бројот на ...
сите 125 | | | веќе видена

Алоцирање на средствата онаму каде што ќе има најголема ефикасност и каде што може да се постигнат поголеми економски ефекти, е целта на предложениот ребаланс ...
сите 195 | | | веќе видена

Претседателот на Кошаркарската федерација Перо Антиќ, на денешната средба со новинарите откри дека договорот на Јорданчо Давитков како селектор на машката ...
сите 19 | | | веќе видена

Во рамки на одбележувањето на Европската недела на мобилност 2019, попладнево во центарот на Скопје ќе се одржи Велофиеста на улицата „Димитрија Чуповски“, кај ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наскоро закон за целосни субвенции за инвертор клими во Скопје, Тетово, Битола и Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: