МАКРАДУЛИ: За да добиете бесплатен инвертор ќе мора пампурот да и го предадете на државата


Граѓаните кои ќе сакаат да добијат стопроцентна субвенција за замена на печката на дрво со високо ефикасен инвертер ќе потпишат договор со општината и ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со доаѓањето на есента и зимата во Македонија повторно се актуелизира прашањето околу загадувањето на воздухот не само во Скопје, туку низ целата држава.Иако ...
| | веќе видена | слични

Дали повторно ќе се соочат со загадениот воздух и високи концентрации на отровните ПМ честички е прашање што ги мачи жителите на Тетово, со оглед дека така е ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министерот за екологија, Јани Макрадули додека говорел на Конгресот за чист воздух во Истанбул, рибите во реката Вардар пливаа грбно поради големото ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Автобусите на ЈСП низ скопските улици, чадат, се запалуваат, не само што загадуваат, туку се ризик и по животот на тие што се возат во нив. Апелот е постојано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 160 случаи на заразени со коронавирусот од направени 2.172 тестирања беа регистрирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 ...
сите 569 | | | веќе видена

Група родители во Хрватска почнаа кампања против физичко присуство на децата на училиште, во услови на влошената епидемиолошка состојба во државата и побараа ...
сите 577 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 170 | | | веќе видена

Доделувањето на мандатот без претходно обезбедено парламентарно мнозинство и без функционално Собрание, според универзитетскиот професор по право, Јетон ...
сите 233 | | | веќе видена

Иларија Д’Амико, партнерка на голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, вели дека и Џиџи и таа ја сакаат политиката и криминалните приказни Оттука и приказната ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКРАДУЛИ: За да добиете бесплатен инвертор ќе мора пампурот да и го предадете на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: